Kadinla Yaşam
Çiçek serasındaki aşk!

Çiçek serasındaki aşk!

14 Şubat Sevgililer Günü’nde antalya’dan aşk dolu bir haber geldi. Çiçek serasında çalışırken birbirlerini görerek aşık olan Ayşe ve Murat Yıldız ailelerinin izin vermemesine rağmen kaçarak evlendiler ve 6 yıldır birlikte çalışıyorlar.
Çiçek serasındaki aşk!

Mersin’in Tarsus ilçesinden 30 yaşındaki Murat Yıldız ile Tokat  Erbaalı 24 yaşındaki Ayşe’nin yolları, Kundu Turizm Bölgesi’ndeki kesme  çiçeklerin yetiştirildiği serada kesişti. Binlerce sevgiliye çiçeklerin  hazırlandığı seraya 6 yıl önce çalışmaya gelen Murat Yıldız, Ayşe’ye ilk görüşte  aşık oldu.

Çiçek serasındaki aşk!

Çiçek serasının eşiyle tanışmasına vesile olduğunu anlatan Yıldız,  “Eşime ilk bakışta aşık oldum. Hemen kendisine açıldım. O da kabul etti. Ailesi  izin vermedi ve kaçmaya karar verdik. Aileden izinsiz evlendik. Evlilikten 2 ay  sonra ailesiyle barıştık ve yeniden çiçek serasına dönerek çalışmaya başladık.”  dedi.

Çiçek serasındaki aşk!

Ayşe’nin de Murat’ın duygularına karşılık vermesiyle çift, 5 yıl önce  evlendi. Ayşe ve Murat Yıldız, 2 yaşındaki kızları Hira ile mutlu bir hayat  sürüyor ve aşklarının başladığı çiçek serasında çalışmaya devam ediyor.

Çiçek serasındaki aşk!

Murat Yıldız, 6 yıl önce marangozluk yaparken işini bırakarak hayatına  yön verecek çiçek serasında çalışma kararı aldığını ifade etti.

Günde ortalama 5-6 bin çiçek kestiklerini belirten Yıldız, şöyle devam  etti:

Çiçek serasındaki aşk!

 “Eşimle sürekli beraber çalışıyoruz. Günün 24 saati birlikteyiz.  Eşimle çalışmak çok güzel. Dışarıda çalışsaydı ‘Acaba bir ihtiyacı var mı?  Sıkıntısı, rahatsızlığı var mı?’ diye merak edecektim. Birlikte ekmek davası için  uğraşıyoruz. Çiçek, aşkı, sevgiyi temsil ediyor.

Biz de binlerce çiçeğin  içerisinde aşkımızı yaşıyoruz. Eşime bir kere çiçek verdim o da çürüktü. Kafama  vurdu, ‘Getire getire bana bunu mu verdin’ diye kızdı. Çiçek benim için hediye  gibi gelmiyor ama bu yıl ona güzel bir çiçek hediye edeceğim.”

Çiçek serasındaki aşk!

“Eşimin bana farklı bir çiçek almasını isterim”

Yaklaşık 12 yıldır çiçek serasında çalıştığını anlatan Ayşe Yıldız da  eşiyle çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Çiçek serasındaki aşk!

Eşiyle her gün çiçek kestiklerini söyleyen Yıldız, “Her işi birlikte  yapıyoruz. İnsanın sevdiğiyle çiçekler arasında çalışması çok güzel bir duygu.  Mutluyum ve umarım bu mutluluğumuz ömür boyu sürer.

Çiçek serasındaki aşk!

Eşim günde ortalama 5-6 bin  çiçek kesiyor ama 5 yıllık evliliğimizde bana sadece bir defa çiçek verdi. Onu da  çürük verdi. Bana serada olmayan farklı bir çiçek almasını isterim. Herkes gibi  ben de sevinirim. Çiçeğe alışığım ama yine de mutlu olurum.” dedi.

Çiçek serasındaki aşk!
Çiçek serasındaki aşk!