Kadinla Yaşam
Danaburnu nasıl uzaklaştırılır?

Danaburnu nasıl uzaklaştırılır?

Genellikle toprak altında ve bitki köklerini yiyen bu böcek özellikle çiftçiler için oldukça baş belası bir hayvandır. Danaburnu böceği çiftçilerin genellikle mısırlarına ayçiçeklerine büyük oranda zarar veren ve kurtulması oldukça zor bir böcektir. Danaburnu böceğinden kendi imkânlarınızla kurtulması biraz zor ve zahmetlidir.    Toprak altında hızlı bir şekilde türeyebilen bu böcek genellikle Temmuz ve ağustos aylarında kendini göstermektedir. 

Kulağakaçan böceği zararlı mıdır?

Danaburnu böceği zirai ilaçlamalarla yok edilmekte, bu işin uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesinin daha zahmetsiz ve etkili bir yöntem olduğu düşünülmektedir. Ancak illaki kendi imkanlarımla yok etmek istiyorum ve danaburnu böceği nasıl uzaklaştırılır diye soruyorsanız size vereceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. 

Tahtakurusu nasıl uzaklaştırılır?

İşte danaburnu böceği nasıl uzaklaştırılır, sorusunun cevabı…

Malzemeler 

Şeker 
Pekmez 
Kepek 

Nasıl yapılır?

Danaburnu böceğini uzaklaştıracak ilaçlama yöntemi şeker ve pekmez suyu ile yapacağınız yöntemdir. Yeterli miktarda şekeri ve pekmezi su ile karıştırın. İçerisine bir miktar kepek ekleyin. Tarlanızda veya bahçenizde bitkilerin zarar gören kısımlarına yakın yerleri hazırlamış olduğunuz karışımdan dökün.  Ancak bu işlemi akşam güneş batmak üzereyken bitkilerinizi suladıktan sonra gerçekleştirmeniz gerekir.