Kadinla Yaşam
Diz estetiği nedir ?

Diz estetiği nedir ?

Yaşın ilerlemesi, yer çekimi ve aşırı kilo gibi faktörler nedeniyle yaşanan ciltteki sarkmalardan diz kapakları da etkilenir. Bu sarkmalar pek çok kadının korkulu rüyası haline gelebilmektedir.Ancak diz estetiği burada imdada yetişir.

Diz kapağını çevreleyen beş adet yağ kompartmanı vardır. Diz içinde, diz üstünde, diz altnda iki adet, diz lateralinde bir adet şeklinde olan bu yağ paketleri diz kapağını örterken, biçimsiz bir kalınlıkta yapar. Bazen tam arka tarafta kıvrım yerinde de bir yağ paketi bulunabilir.  Bu paketlerin alınması, dizin inceltilmesi ve şekillendirlmesi işlemi diz estetiği olarak bilinir.

Diz estetiğinin sağlık için önemi nedir ?

Diz çevresinde büyük ölçüde yağ birikimi varsa, ya da lipödeme bağlı yağlanma varsa aşırı yağ kitlesi dizin hareketini engellerken, diz eklemine önemli derecede baskı yapar. Bu baskı kıkırdak deformasyonuna neden olabilir ya da mevcut sorunu arttırır. Bu tür hastalar yeterli spor yapamadıkları içinde sorun giderek artar.

Diz bölgesinin estetik önemi nedir ?

Üst bacak ile alt bacak arasında geçiş bölgesinde olması  dizin önemini çok arttırır. Ayrıca etek estetiği için önemli bir bölgedir.

Diz estetiğinde kullanılan yöntemler nelerdir ?

Superdry liposuction kansız ve üstelik işlem sonuna kadar şişme yapmayan bir yöntem olarak iki diz arasında simetri sağlanmasında ve sonucun hemen görülmesinde etkilidir.  Bu teknikle yağlar saf  bir şekilde alınır. Bu nedenle başka bir yerde kullanılma potansiyeli vardır. Yağ paketinin çok sert olduğu durumlarda superdry liposuction vibroliposuction ya da vaser 4d eklenebilir.

İşlemden sonra iyileşme süreci nasıldır?

Hasta aynı gün evine gidebilir. Korse giymeden dizlik yeterli olabilir, yatak istirahatı gerekmez. İşe dönme süreci 1-2 gün kadardır.

Diz germe nedir ?

Yağ kitlesinin çok fazla olduğu ya da deride sarkmanın olduğu durumlarda diz germe yapılır.Bu işlem ile fazla deri alınarak üst üste katlanmış dokudan kurtulunur.