Kadinla Yaşam
Evinizde 9 bin mikropla birlikte yaşıyorsunuz!

Evinizde 9 bin mikropla birlikte yaşıyorsunuz!

Evlerde 9 bin farklı mikrop türü yaşıyor. Amerikalı uzmanların yaptığı açıklamaya göre evlerde biriken tozların içinde 9 bin farklı mikro-organizma ve 2 bine yakın mantar bulunuyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde 1200 hanede yapılan bir araştırma evlerdeki tozlarla ilgili ilginç bir sonuç ortaya çıkardı. Araştırmaya göre evlerde oluşan tozların içinde 9 bin farklı mikrop bulunuyor.

Araştırmacılar evlerdek tozlarda mikropların yanısıra 2 bin farklı mantar çeşidinin de bulunduğunu bildirdi. Mikrop ve bakterilerin evlere kapı ve pencerelerden girdiği, ya da insanlar tarafından dışarıdan taşındığı kaydedildi.

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre evlerde kimin yaşadığı da mikrop türünü etkileyen önemli bir faktör. Araştırmacılar kadınların, erkeklerin ya da evcil hayvanların yaşayaşadıkları evlerde farklı mikrop çeşitlerine rastladıklarını belirtti.

Uzmanlar bununla birlikte insanların evlerindeki mikroplardan endişe duymaması gerektiğine dikkat çekiyor. Çoğu mikrobun zararsız olduğu, hatta bazılarının faydalı bile olabileceği vurgulanıyor.