Kadinla Yaşam
Fastbraces ile hızlı diş teli tedavisi

Fastbraces ile hızlı diş teli tedavisi

Fastbraces ile diş çapraşıklığı tedavisi hızlanıyor

“Diş teli tedavisi gören hastaların en merak ettiği konu, diş tellerinden ne zaman kurtulacakları yani tedavilerinin ne zaman sona ereceğidir. Yaşı kaç olursa olsun, öğrenci ya da yetişkin, istisnasız her hasta ortodontik tedavi süresinin çok kısa ve zahmetsiz geçmesini ister. Hızlı ortodonti tedavisi Fastbraces, dişleri klasik sistemlere kıyasla çok daha farklı bir şekilde düzelten innovatif bir tedavi yöntemidir. 

Fastbraces ile klasik diş telleri arasındaki fark 

“Klasik braketler ile tedavi süresi yaklaşık iki yıl sürer ve dişler iki aşamada düzeltilir.  Birinci yılda dişlerin kronları yani ağızda gördüğümüz kısımları düzeltilirken, ikinci yılda ise kökleri düzeltilir. Fastbraces braketleri ise farklı bir mekanikle kron ve kök kısımlarını aynı anda ve hemen düzeltmeye başlar. Tedavi süresi bu sayede önemli derecede kısaltılır.”

Fastbraces ile tedavi süresi çok kısalır

“Fastbraces ile tedavi 5 ila 12 ay gibi kısa bir sürede tamamlanır. Hatta bazı durumlarda ilk birkaç haftada ciddi oranda düzelme görülür. Bu teknikte metal ya da porselen braket çeşitleri mevcuttur. Tedavi süresince diş tellerinin belli olmasını istemeyenler estetik – porselen braketleri kullanabilir.’’

Diş yamukluğunda Fastbraces tedavisinin avantajları

Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner “Tedavi süresi, aynı bozukluk göz önüne alındığında klasik braketlere göre çok daha kısadır. Hastanın braketlere alışması çok daha kolaydır. Başlangıçta klasik braketlerde hissedilen Ağrı ya da sızı gibi rahatsızlıklar ciddi oranda azalır. Diş köklerinde de etkin bir düzelme sağladığı için tedavi sonrası pekiştirme ihtiyacı daha az olur. Fastbraces tedavisi hastalar için, diş teli tedavisinde çok cazip imkanlar sunmaktadır. Diş çapraşıklığı tedavisi olmak isteyen herkes, hızlı ortodonti konusunda uzman bir diş doktoruna giderek Fastbraces tekniği için uygun olup olmadıklarını öğrenebilirler.”


Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner