Kadinla Yaşam
Güçlü tırnaklar için

Güçlü tırnaklar için

İş güzellik ve görüntüye geldiğinde tırnaklar çok önemli bir bölümümüz haline gelir. Eller her zaman sağlıklı, ışıl ışıl ve parlak görünmelidir. Çünkü iş yaparken, konuşurken ve daha pek çok işimizde ellerimizi kullanırız.

Güçsüz tırnaklar ise kadınların en çok şikayet ettiği durumlar arasında gösterilir. Tırnakların güçsüz olması sadece görsel değil fiziksel rahatsızlığa da neden olur.

Tırnakları zayıflatan en önemli etmenlerin başında temizlik ürünleri gelir. Bunu takiben dengesiz beslenme, tırnak yeme alışkanlıkları, kalitsiz oje kullanımı ve bazı sağlık sorunları gelir.

Tırnakların sağlam olması için temelinde yatan etmenleri ortadan kaldırmak gerekir. Bulaşık yıkarken ve temizlik yaparken mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Tırnaklara oje sürüldüğünde uzun süre bırakılmamalıdır. Günlerce ojeli kalan tırnaklar sağlıksız olacaktır. Mutlaka kaliteli bir nemlendirici kullanılmalıdır. Oje sürmeden önce altına mutlaka koruyucu katman uygulanmalıdır. Çünkü oje tırnağın doğal yapısına zarar verebilecek maddeler içerebilir.