Kadinla Yaşam
Hamama ne ile gidilir?

Hamama ne ile gidilir?

Hamama ne ile gidilir, hamamda ne giyilir gibi birçok soru Türk Hamamı hakkında özellikle hayatında ilk kez hamama gidecekler için en çok merak edilen sorulardan biri. Yurtdışında da adından söz ettiren  Türk hamamında geçen bir gün sonunda kuş gibi hissedeceğinizi ve hayatınızın en keyifli günlerinden birini geçirebileceğinize neredeyse eminiz. Siz de en gözde Türk geleneklerinden olan Türk hamamı keyfini yaşamak istiyor fakat yanınızda ne götüreceğinizi bilemiyorsanız, işte cevabı: 

Hamama ne ile gidilir?

Peştemal 

Türk hamamı deyince ilk akla gelen tabii ki peştemaldir. Bazı yerlerde bu size hamam tarafından temin edilse de kendi peştemalinizi getirmenizi isteyebilirsiniz. 

Havlu

Vücudunuzun ıslaklığını almak için peştemal yetersiz gelebilir. Daha sonrası için havlu ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Terlik

Hamamın mermerleri elbette sıcak olacaktır ama içeride dolaşırken daha rahat etmek için terlik mutlaka çantanızda olmalı.

Lif / Kese

Lif ve keseler genelde hamam tellakları tarafından getirilir. Fakat siz hamamda kendiniz olmak isterseniz kendi kesenizi götürebilirsiniz. 

Ponza (Topuk) taşı

Hamamın sıcaklığı ve suyun etkisi ayak altında oluşan ölü derileri temizlemek için mükemmel ortam olabilir. Dolayısıyla yanınızda topuk taşı getirmeniz, bir fırsat olabilir. 

Şampuan – Sabun

Hamamda olmazsa olmazlardan biri de tabii ki şampuan ve sabun.

Çamaşır

Hamam seansından çıktıktan sonra temiz kıyafetler giymek en rahatlatıcı hislerden biri. Dolayısıyla hamama geldiğiniz kıyafetler yerine çantanıza temiz kıyafetler atarsanız daha rahat edebilirsiniz.

Bikini

Hamam hakkında en merak edilen soru, içeride ne giyileceği. Öncelikle eğer daha rahat hissedeceğinizi düşünüyorsanız, bikini götürebilirsiniz.  Fakat bilmelisiniz ki hamam kültüründe üst beden için bikini kullanımı pek yaygın değil.