Kadinla Yaşam
İşte Türkiye'nin yatak odası sırları

İşte Türkiye’nin yatak odası sırları

iVillage Türkiye’nin, 10 Mayıs-18 Haziran 2010 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük erkek sitesi Askmen Türkiye ile birlikte yapılan ‘Dev İlişkiler ve Cinsellik’ anketi sonuçlandı.
İşte Türkiye'nin yatak odası sırları

Karşı cinsi etkilemenin yolu kendine güvenmekten geçiyor

Karşı cinsi etkilemek için kadınların yüzde 33’ü öncelikle kendine güvenin şart olduğunu düşünüyor. Sonra sırasıyla zekasını, iletişim becerilerini, cazibesini, esprili yanını, dış görünüşünü, yeteneklerini ve son olarak maddi olanaklarını kullanıyor. Karşı cinsi etkilemek için erkeklerin yüzde 30’u kendine güvenlerini kullandığını belirtiyor. Sonrasında espirili yanını, zekasını, iletişim becerilerini, dış görünüşünü, yeteneklerini, cazibesi ve son olarak maddi gücünü kullanıyor.

Sevgilinin sms’i okunuyor!

Sevgilisinin sms’ini okuyan kadınların oranı yüzde 37. Erkekler de bu konuda kadınlardan aşağı kalmıyor. Erkeklerin yüzde 36’sı sevgililerinin sms’lerini her zaman okuduklarınız belirtiyor.

Birlikte yaşamaya karşıyız

Kadınların sadece yüzde 38’i evlenmeden önce birlikte yaşamanın gerekli olduğunu düşünüyor. Kadınların yüzde 62’si birlikte yaşamak istemiyor. Erkekler bu konuda daha istekli. Erkeklerin yüzde 44’ü birlikte yaşamanın birbirini tanıma sürecinde gerekli olduğunu düşünüyor. Erkeklerin yüzde 56’sı birlikte yaşamanın kendisine göre olmadığını belirtiyor veya toplum ahlakına aykırı buluyor.

İşte Türkiye'nin yatak odası sırları

Eski sevgiliyle görüşmek hoş karşılanmıyor

Kadın ve erkeklerin sadece yüzde 2’si eski sevgilisiyle görüşmesinden rahatsız olmadığını belirtirken, rahatsız olanların oranı yüzde 98.

Kadınlar ve erkekler zengin sevgili istiyor

‘Sizden daha fazla kazanan biriyle flört eder misiniz’ sorusuna kadınların yüzde 93’ü olumlu bakarken, erkeklerin de yüzde 89 oranla artık zengin kadınları tercih ettiği görüldü.

Seks hayatı tatmin etmiyor

Aktif seks hayatı olan yüzde 66 kadından sadece yüzde 37’si seks hayatından tatmin olduğunu belirtirken, aktif seks hayatı olan yüzde 74 erkekten sadece yüzde 34’ü ‘tatmin ediyor’ yanıtını verdi. Buna göre erkeklerin ve kadınların seks konusunda tatmin olamadıkları ortaya çıktı.

İşte Türkiye'nin yatak odası sırları

İlişki sıklığı; haftada birkaç kez

‘Ne sıklıkta seks yaparsınız’ sorusuna yine seks hayatı aktif olan yüzde 78 kadından yüzde 37’si ‘haftada birkaç kez’ olarak yanıt verirken, aktif seks hayatı olan yüzde 86 erkekten yüzde 41’inin yanıtı ‘haftada birkaç kez’ oldu. Kadınların ve erkeklerin yüzde 4’ü ‘ayda bir kez seks’ yaptığını belirtti. Ankete katılan kadınların ve erkeklerin yüzde 73’ü ‘başkalarının da haftada birkaç kez seks’ yaptığını düşündüğünü belirtti.

Seks yoksa ilişki olmaz

‘İlişkilerde seks ne kadar önemli’ sorusuna ‘seks yoksa ilişki yok’ diyen kadınların oranı yüzde 60 olurken, erkeklerin oranı da yüzde 66 oldu. Bu da erkeklerin bir ilişki de sekse ne kadar önem verdiklerini gösterdi.

Erkekler fantaziyi seviyor

Fantazi hayal eden kadınların oranı yüzde 53 olurken, erkeklerin oranı yüzde 65 oldu. Ankete göre kadınların en çok hayal ettikleri fantazilerinin başında; yüzde 5 oranında ‘striptiz’ ve yine yüzde 5 oranla ‘tecavüz fantazisi’ yer alıyor. Erkeklerin fantazileri ise oldukça ilginç! Ankete katılan erkekler sırasıyla en çok, striptiz (yüzde 10), tecavüz (yüzde 7), öğretmen / öğrenci (yüzde 6), çeşitli kostüm ve kılık (yüzde 5) fantazileri kuyuor.

İşte Türkiye'nin yatak odası sırları

Erkekler sevgilisinin arkadaşıyla seks hayal ediyor

‘Hiç sevgilinizin arkadaşıyla seks yapmayı hayal ettiniz mi’ sorusuna kadınların yüzde 67’si ‘asla düşünmem’ yanıtını verirken, erkeklerin ise sadece yüzde 43’ü ‘asla düşünmem’ yanıtını veriyor. Kalan yüzde 57’lik kesim sevgilisinin arkadaşıyla seks hayal ediyor. Kadınların yüzde 5’i sevgilisinin arkadaşıyla birlikte olduğunu belirtirken, erkeklerin yüzde 7’si bu tür birliktelik yaşadığını belirtti.

Geri çekme hala korunma yöntemi

Kadınların yüzde 36’sı doğum kontrol yöntemi olarak prezervatifi tercih ederken, erkeklerde bu oran yüzde 47. Doğum kontrol hapıyla korunan kadın ve erkeklerin toplam oranı yüzde 37. kadınların yüzde 19’u ve erkeklerin de yüzde 18’i hala geri çekme yöntemiyle korunuyor.

İşte Türkiye'nin yatak odası sırları

Erkekler de orgazm taklidi yapıyor

‘Hiç orgazm taklidi yapar mısınız’ sorusuna ‘hayır yapmam’ diye yanıt veren kadınların oranı yüzde 53 iken, erkeklerde bu oran yüzde 68 olarak gerçekleşti. En dikkat çeken ise, erkeklerin yüzde 3’ünün her zaman, yüzde 29’unun da bazı durumlarda orgazm taklidi yaptığını belirtmesi oldu.

Erkekler cinsel estetik yaptırmak istemiyor

Bilinenin aksine erkeklerin yüzde 84’ü halinden memnun ve kesinlikle cinsel organına estetik yaptırmak istemiyor. Yaptırmak iteyen erkeklerin oranı ise sadece yüzde 16. Kadınlar ise, cinsel organ estetiğine daha sıcak bakıyor ve yüzde 19’u cinsel estetik yaptırabileceğini belirtiyor. Cinsel organınıza estetik yaptırmayı düşünmeyen kadınların kadınların oranı yüzde 81.

İşte Türkiye'nin yatak odası sırları

Erkekler üçlü seks yapmak istiyor

‘Hiç üçlü seks yaptınız mı’ sorusuna ‘evet yaptım ve hoşuma gitti’ diyen kadınların oranı yüzde 3 iken, erkeklerin oranı yüzde 6 oldu. Bu arada üçlü seks yapmak isteyen kadınların da giderek arttığı gözlendi. Buna göre üçlü seks yapmak isteyen kadınların oranı yüzde 13, erkeklerin oranı ise yüzde 30 oldu. Üçlü seks düşünmediğini belirten kadınların oranı yüzde 83 olurken, erkeklerin oranı ise yüzde 63’te kaldı.  
 Hem cinsiyle birlikte olmak isteyenlerin oranı kadınlarda yüzde 8 iken, erkekler de yüzde 7 oldu. ‘Hayır kesinlikle olmam’ diyen kadınların oranı yüzde 92 iken, erkeklerin oranı yüzde 93.

İşte Türkiye'nin yatak odası sırları