Kadinla Yaşam
Kalça sıkılaştırma egzersizi

Kalça sıkılaştırma egzersizi

Angela Lee tarafından hazırlanan 30 günlük kalça sıkılaştırma egzersizi sayesinde spor salonuna gitmeden sıcacık evinizde de kalçanızı sıkılaştırabilirsiniz.
Kalça sıkılaştırma egzersizi

Dambıl ile squat hareketi
 
Bacaklarınızı omuz genişliğinden biraz fazla açarak dik durun. İki elinizde de dambıl olacak şekilde kollarınızı ve sırtınızı düzleştirin. Temel squat hareketi gibi çömelin ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Egzersize hafif ağırlıklarla başlayın ve gün geçtikçe ağırlığı arttırın. Eğer birkaç hareket tekrarından sonra aşırı yorgunluk hissederseniz daha hafif ağırlıklar kullanın.

Kalça sıkılaştırma egzersizi

Karma squat hareketi
 
Bacaklarınızı omuz genişliğinden biraz fazla açarak dik durun. Sırtınızı dikleştirin ve kollarınızı yukarı kaldırarak ellerinizi başınızın arkasında birleştirin.  Temel squat hareketini burada da tekrarlayın. Ayaklarınızın uçlarını çok az dışarı döndürerek hareketi gerçekleştirin. Başınızı ellerinize doğru bastırmayın veya öne doğru eğmeyin. Sırt kaslarınızı çalıştırdığınızı hissediyorsanız hareketi doğru yapıyorsunuz demektir. Karşıya doğru baktığınızda görüş açınıza dirsekleriniz girmemeli. 

 

Kalça sıkılaştırma egzersizi