Kadinla Yaşam
Kaş ifadeyi belirliyor

Kaş ifadeyi belirliyor

Kaşlar ifadenizi belirlediği için yüzünüzde en çok dikkat etmeniz gereken kısımlardan. Kalıcı makyaj uzmanı Demet Tecir kaşlar hakkında önemli bilgiler verdi.
Kaş ifadeyi belirliyor

“Abartılı kaşlar, ifadeyi bozar”
 
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de doğal uygulamaların talep gördüğünü anlatan Tecir, “Doğala en yakın olan çalışmalar, her zaman daha genç ve taze bir görünüm sunuyor. Türk kadınları olarak sık yapılan hataların başında, konusunda uzman olmayan kişilerden hizmet almak geliyor.  Abartılı kaşlar, ifadeyi bozuyor. Üstelik zaman ve para kaybı olarak büyük hüsran yaratıyor” ifadesini kullandı.
 
Kaşlar hakkındaki yanlış uygulamalardan birini “İp ve ağda ile ters yönde alınan kaşlar” olarak tanımlayan Tecir, “Zamanla kıl kökü deforme oluyor ve kaş küsmesi dediğimiz durum ortaya çıkıyor. Diğer bir yanlış ise iki haftalık periyotlar halinde alınması gereken kaşların daha erken alınması ve beraberinde batık oluşması” diye konuştu.

Kaş ifadeyi belirliyor

“Kaş kalemi yerine kaş farı”
 
Sayılı göz rengi olmasın karşın yüzlerce kaş çeşidi olduğunu belirten Tecir, “Önemli olan doğru elde ve yüze en uygun dizaynı bulmak. Kaşlarınız yer yer seyrek ise kaş farıyla, kılların arasını hafif dokunuşlarla doldurun. Kaş kalemini çok fazla önermiyorum. Çünkü kaş kalemleri genelde ya çok yağlı ya da çok kuru.  Kuru olan kalemler kaşları yoruyor ve hasar veriyor, yağlı olanlar ise kılları döküp seyrelmesine neden olabiliyor”  şeklinde konuştu.

Kaş ifadeyi belirliyor