Kadinla Yaşam
Kaş kaldırma estetiği ile daha genç görünebilirsiniz

Kaş kaldırma estetiği ile daha genç görünebilirsiniz

Kaş düşüklüğü yüzün olduğundan daha yaşlı ve kişinin daha mutsuz görünmesine neden olur.Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen, kaş kaldırma estetiği ile yüzün daha genç görünmesi sağlanabilir.

“Kaş kaldırma estetiği eğer kaş düşüklüğü ileri seviyelerde ise cerrahi tekniklerle tedavi edilir. Kaş kaldırma estetiği ile kaşlardaki düşüklük düzeltilerek yüzde neden olduğu yorgun ve mutsuz görünüm giderilebilir. Genellikle orta yaş ve üstü kadın ile erkeklere tedavisinde kullanılan bir prosedürdür. Böylece kişinin daha genç, daha enerjik ve daha estetik görünmesi sağlanır.”

Kaş kaldırma estetiği yüzün daha genç görünmesini sağlar
“Eğer kaşlarınız yorgun ve üzgün bir görünüme sebep olacak düzeydedüşükse siz de kaş kaldırma estetiğinden faydalanabilirsiniz. Kaş kaldırma estetiğinde ameliyat görüntüsü kameralı çok küçük bir aygıt kullanılarak monitöre aktarılır.  Endoskop adı verilen bu aygıt saç çizgisinin arkasına gizlenmiş 2-3 santimlik küçük kesilerden sokularak derinin altındaki kas ve diğer dokuları net bir şekilde görünmesine olanak sağlar. Ardından açılan başka kesilerdengirilerek kaş kaldırma operasyonu gerçekleştirilir.

Kaş kaldırma estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?
“Kaş kaldırma estetiğindeçok minik kesiler uygulandığı için hastalar ameliyat sonrasında herhangi bir sorun yaşamaz. Ayrıca endoskopik kaş kaldırma daha kısa iyileşme süreci gerektirdiği için hastalar normal aktivitelerine daha erken dönebiliyorlar. Endoskopik kaş kaldırma estetiği hastanın tercihine göre genel ya da lokal anestezi uygulanarak yapılabilir.”

Ameliyatsız teknikler ile kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır?
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen “İleri seviyede olmayan kaş düşüklüklerinde ise botoks ve dolgu enjeksiyonu teknikleri kullanılabilir. Botoksenjeksiyonu kaş ameliyatsız bir şekilde kaldırılabilir. Aynı zamanda göz çevresi, alın ve kaş bölgesindeki diğer yaşlanma belirtileri de tedavi edilebilir. Hasta ameliyatsız teknikler ile birkaç dakikalık bir enjeksiyonu uygulaması ile daha genç ve daha güzel bir görünüme kavuşabilir.Botoks ve dolgu enjeksiyonu sonrası iyileşme süreci olmadığı için tedavinin sonuçları hemen görülür hale gelir. Kaş düşüklüğü sorunu olan herkes estetik cerrahinin sunduğu teknikler ile bu sorundan rahatlıkla zahmetsiz bir şekilde kurtulabilir.”

 Op. Dr. Fatih Dağdelen