Kadinla Yaşam
PicoWay'le dövmenizden tamamen kurtulun

PicoWay’le dövmenizden tamamen kurtulun

Dövme yaptırmak tüm dünyada her geçen gün daha da popüler hale geldi ama ya sonrası… Özellikle 2 yıllık bir zaman diliminde birçok sebeple yaptırılan bu dövmelerden vazgeçiliyor ve doktora başvuran kişilerin sayısı da her geçen gün artıyor. İnsanların acısız, sorunsuz ve hızlı bir şekilde dövmelerinden kurtulma isteği, tıp teknolojisini harekete geçirdi ve dünyada ilke defa pikosaniyelerde bu sorunları gideren teknoloji üretildi. 
Amatör ve travmatik tüm dövmeler, dermal, epidermal pigmente lezyonların tedavilerinde tüm dünya otoritelerininin oylarıyla bu yılın alanında en iyisi” ödülünü de alan PicoWay aynı zamanda Cilt yenilemede, ‘özel holografik teknolojiye’ sahip başlığı sayesinde, son yılların en önemli yeniliği olmaya aday. Cildin yüzeyini etkilemeksizin, daha derin tabakalardaki, onarım mekanizmalarını harekete geçiren etkisiyle, elastikiyet ve ışıltının geri kazandırılması mümkün oluyor. 

Günümüze kadar geliştirilmiş birçok lazer teknolojisi özelikle koyu tenli kimseler için  bu yan etki riski taşıyabiliyorken, iki farklı dalga boyunda lazer ışığını barındıran PicoWay ultra kısa atımlarla dövmelerin %90’ından fazlasında sıklıkla kullanılan siyah ve kırmızı ile birlikte sarı, açık mavi ve mavi  olmak üzere farklı tonlardaki dövmelerinde tek bir sistemde tedavi edilebilmesini sağlıyor.
PicoWay, utra kısa atımlarla o kadar güçlü enerjilere çıkıyor ki, mekanik bir etkiye dönüşüp,  leke veya dövmeyi oluşturan pigmentleri, bugüne kadarki lazerlerden çok daha küçük parçalara ayırıyor; vücudumuzun da, bu partikülleri kendinden uzaklaştırması çok daha kolay oluyor. Seans sayıları azalıyor, tedavi neticeleri daha hızlı alınıyor. 

Mevcut lazer sistemleri ile tedavi edilebilmesi en güç olan dövme tiplerinden birisi de kalıcı makyaj tipi dövmeler.. Kalıcı makyajda kullanılan metalik boyalar mevcut lazer sistemleri uygulandıktan sonra silinmek yerine daha da koyulaşabilmekte, siyaha dönebilmektedir. Diğer tüm dövme türleri ile birlikte kalıcı makyaj silinmesinde de PicoWay rahatlıkla kullanılmaktadır. 

“Dövme tedavi edilirken çevrede bulunan sağlıklı deri hiçbir zarar görmüyor.” “Sistem, lazer ışığının ısıya dönüşerek pigmentleri parçalamasıyla işlemeye başlıyor. Parçalanan pigmentler hücre dışına çıkarak ve kişinin bağışıklık sistemine ait hücreler tarafından emilerek yok ediliyor. 

4-6 hafta aralıklarla yapılacak bu işlemde dövme veya lekeye göre uygulama sayısı değişebilir ve çoğunlukla 3-4 seansta, çiller ve yaşlılık lekeleri ise 1-2 uygulamada tam olarak silinebiliyor.

PicoWay teknolojisinin avantajları;

Dünyadaki en yüksek peak power’a sahip PicoWay teknolojisi ile en kısa pikosaniye atımlarla yapılan uygulamalar, hastaların hep ulaşmak istediği konforu sağlıyor.

Diğer sistemlerden %40 daha kısa pikosaniyedeki atımlar sayesinde daha düşük enerjide, tedavilerde devrim yaratıyor. 

PicoWay, tek sistemde; KTP ve Nd:YAG, çift dalga boyu ile her renkte ve türde dirençli dövmeleri, dermal-epidermal pigmentte lezyonları ve benign pigmentte lezyonları tamamen gideriyor.

PicoWay benzersiz tasarım mimarisi ileri mikro-elektroniklere sahiptir. Bu sayede sağlam, güvenilir ve gelecek aplikasyonlar için geliştirilebilir bir cihazdır.