Kadinla Yaşam
Selülit nasıl geçer?

Selülit nasıl geçer?

Selülit nasıl geçer sorusu, bütün kadınların ortak derdi. Erkeklerde neredeyse hiç rastlanmayan selülit, kadınlarda ise çok rastlanıyor. Peki selülitlerden kurtulmak mümkün mü? Selülit nasıl geçer? İşte formülleri:
Selülit nasıl geçer?

Kırmızı biber

Kırmızı biber, başka bir deyişle Arnavut biberinin yağ yakıcı içeriği, selülitleri yok etme konusunda da çok etkili. Kırmızı biber sayesinde kan dolaşımı hızlanıyor ve metabolizma güçlenirken aynı zamanda ciltteki ölü derilerin de yenilenmesini sağlanıyor.

2 çay kaşığı arnavut biberi tozu, 1 çay kaşığı zencefil ve taze sıkılmış bir limonu sıcak suya atın ve iyice karıştırın. 
Hazırladığınız selülit karışımını günde bir ya da iki kez, 1 ay boyunca tüketin. Etkisini göreceksiniz.

Selülit nasıl geçer?

Elma sirkesi 

Elma sirkesi içindeki mineraller, potasyum, magnezyum ve kalsiyum sayesinde selülitleri yok etme konusunda oldukça etkilidir. İçeriğindeki bütün bu elementler vücuttan toksinleri atmak için büyük rol oynar. Üstelik elma sirkesini hızlı kilo vermek için de kullanabilirsiniz. 

Bir bardak suya bir kaşık elma sirkesi ekleyin ve selülitli bölgeye bu karışımla birlikte masaj yapın. Daha sonra streçle cildinizi sarın üzerine sıcak bir havlu koyun. Bir saat bekledikten sonra artık streçi çıkartın ve sıcak bir duş alın.

Selülit nasıl geçer?

Deniz yosunu

Deniz yosunu da kan dolaşımını hızlandırarak toksinleri vücuttan atmaya etkili besinlerden biri. 

Üç yemek kaşığı deniz yosunu tozunu, bir bardağın dörtte biri teniz tuzu, saf zeytinyağı ve istediğiniz bir doğal yağ ile karıştırın. Oluşturduğunuz bu karışımla selülitli bölgeye masaj yapın. Karışım 10 dakika vücudunuzda bekledikten sonra ılık bir duş alın. Bu yöntemi birkaç hafta boyunca her gün deneyebilirsiniz.

Dilerseniz, deniz yosunları ile birlikte 20 dakika boyunca küvetin içinde kaldığınızda da etkisini gösterecektir. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Selülit nasıl geçer?