Kadinla Yaşam
Ünlü kahve zincirlerinde bakteri şoku!

Ünlü kahve zincirlerinde bakteri şoku!

BBC’nin yaptığı bir araştırma, dünyaca ünlü kahve zincirlerinde insan sağlığı için tehlikeli özellik taşıyan koliform bakteriye rastlandığını gösterdi. Dünyaca ünlü kahve zincirlerinden alınan örnekler laboratuar ortamında incelendi. 

Sonuçlar endişe verici

Sonuçlar, kahve zincirlerinin ürünlerinde 3/10 oranında koliform bakteri olduğunu gösterdi. Kolfiorm bakteriler, hastalığa yol açan patojenler taşımasından ötürü insan sağlığı için tehlike arz ediyor.
 

Markalardan bakteri açıklaması

Kahve zincirlerinden yapılan açıklamada, hijyen sorununu son derece ciddiye aldıkları ve müşteri sağlığının kendileri için her şeyden önemli olduğu vurgulandı. Firma sözcüsü, iddialarla ilgili olarak araştırma başlattıklarını da söyledi.
 
Koliform nedir?

Koliform bakterisi; toprak bitki ve sıcakkanlı hayvanların mide-bağırsak kanalında bulunur. Bu bakteri grubu genellikle suda bazı bağırsak parazitlerinin ve patojenlerin kontaminasyonu’nun olup olmadığının iyi bir göstergesidir. Bu bakterinin kirlilik kaynakları lağım suyu bulaşmış bitkiler, mikroplu tanklar, hayvan dışkısı gibi geniş bir yelpazedir. Evcil hayvanlar da bu kirliliğe katkıda bulunmaktadır. Çoğu koliform bakterisi doğal su kaynaklarına, insan ve hayvan dışkısı veya atık suların karışması şeklinde doğrudan bulaşır. 

Yaz için serinletici kahve tarifleri