Kadinla Yaşam
Yemek odasında sıradışı bir esinti!

Yemek odasında sıradışı bir esinti!

Her ne kadar yeni nesil evlerin pek çoğunda yemek odaları geniş mutfaklara ve yemek odası takımları da büyük mutfak adalarına dönüşmekte olsa da, dostlarla yenecek uzun ve keyifli yemeklerin kıymetini bilenler yemek odası takımlarında ısrar etmeyi sürdürüyorlar. Ve bu yazımızda derlediğimiz yemek odası takımlarını gördüğünüzde siz de bu ısrarın ne kadar haklı olduğunu göreceksiniz. Güzel bir yemek odası takımının yerini pek az şey tutabilir. Ailenizle veya arkadaşlarınızla uzun sohbetler eşliğinde yiyeceğiniz yemekler için gerçek bir yemek odası takımına ihtiyaç duyarsınız. Bu yemek odası takımlarının bu derlememizde olduğu gibi ilginç özelliklere sahip olmaları ise size ve konuklarınıza yaşatacağı estetik hazzın ötesinde, sohbetlerinize de yeni ufuklar katacak bir malzeme olabilir. Gelin şimdi bu sıradışı yemek odası takımlarına yakından bakalım.

Muzip bir takım
(Mauricio Arruda Design / homify.com.tr)
Evinizdeki eşyalar ancak kişiliğinize dair ipuçları taşıdıkları zaman gerçek anlamda bir karakter kazanırlar ve sıradan eşyalar olmaktan çıkarlar. Eviniz için mobilya ve aksesuarlar seçerken bunu göz önünde bulundurursanız içinde çok daha rahat ettiğiniz ve sizden izler taşıyan bir eve sahip olabilirsiniz. Buradaki yemek odası takımı hiç şüphesiz muzip bir kişiliği yansıtıyor. Geniş yemek masasının cam tablası, Oyun kağıtları şeklinde dizayn edilmiş masa ayaklarını bir kat daha vurguluyor. Nispeten sade bir çizgideki sandalyeler de yine dikkat çekmekten uzaklar ve bu takımın ana vurgusunu gölgelemeden yalnızca işlerini yapıyorlar. Bu türden ilginç tasarımları kendi başınıza da yapabilirsiniz. Biraz fikir ve biraz emekle tamamen size özgü bir yemek odası takımına sahip olmanız hiç de zor değil.

Yeni bir boyut
(Anton Medvedev Interiors / homify.com.tr)
Burada gördüğümüz yemek odası takımı ise sıradışı sıfatını dahi sorgulatacak kadar uçuk. Adeta kendi başına bir modern sanat çalışması gibi görünen bu takımın en ilginç özelliği ise deyim yerindeyse bir tür ranza tasarımını andırması. İkinci katında çeşitli bitkilerin ve birkaç aksesuarın bulunduğu basit bir raf bulunan masanın çevresinde ise yine oldukça dikkat çekici iskemleler kullanılmış.

Doğadan gelen güzellik    
(Specht Arcitects / homify.com.tr)
Ahşap, evimizdeki neredeyse tüm mobilyaların ana malzemesidir. Buna karşın ahşabı salt bir hammadde olmaktan çıkarıp bir sanat eserine dönüştüren, doğal güzelliğini yansıtabilen incelikli çalışmalarla pek de sık karşılaşmıyoruz artık. Adeta taş devrinden kalma bir model gibi görünen bu yemek odası takımı ise çağların ötesine geçecek nefis bir ahşap güzelliği taşıyor bünyesinde. Basit, yalın ama bir o kadar da güçlü ve iddialı bir tasarım. Trendlerin, modaların ve dönemlerin ötesinde bir yemek odası takımı.

Gün ışığından bir damla
(In:Style Direct / homify.com.tr)
Evinizdeki bir eşyanın malzemesi, tasarımı ya da ne kadar kullanışlı olduğu ne kadar önemliyse, nasıl bir odada ve odanın içinde nasıl bir konumda bulunduğu da o kadar önemlidir. Bu örnekte görüldüğü gibi son derece sıradan bir yemek odası takımı, odanın kendisindeki sıradışı özellikler sayesinde muazzam bir deneyime kapı aralayabilir. Olağanüstü bir mimari tasarıma sahip bu yemek odası, bütünüyle cam olan tavanı sayesinde gün ışığından müthiş bir şekilde yararlanıyor. Bu yemek odasının misafirlerine unutulmaz bir yemek deneyimi yaşatacağına hiç şüphe yok.

Country tarzı şıklık
(Amory Brown Ltd / homify.com.tr)
Mutfaklarla birleşen yemek odaları konseptine güzel bir örnek teşkil eden bu yemek odası, görece dar bir alanda makul bir çözüm üretmeyi başarmış gibi görünüyor. Pek çok mutfakta görmeye alışkın olduğumuz türden bir köşe takımı, doğal ahşap tablalı şık bir yemek masasıyla bir araya getirilmiş. Modern metal sandalyeler de bu tabloya eklendiğinde ortaya çıkan manzara son derece sıcak ve içten.

İçinizdeki çocuğu şımartın
(Cubic Studios / homify.com.tr)
Kırk yıl düşünsek böyle bir yemek odası takımı olabileceği aklımızın ucundan geçmezdi. Bu yüzden bu tarz uçuk fikirler sıradan ev eşyalarının sıradan olmaktan çıkıp sanat eseri eşiğine yaklaştığı bir noktada ortaya çıkıyor ancak. Bir tür oyun parkından fırlamış gibi görünen bu salıncaklı yemek odası takımı, yemeklerini bitirmeye yanaşmayan çocuklarınızı buna ikna etmenin yanı sıra sizlere de çocukluğunuzu anımsatan neşeli yemekler yeme imkanı sağlamak için harika bir fikir sunuyor.