Kadinla Yaşam
Yüksek IQ belirtileri

Yüksek IQ belirtileri

Bazı şeylerin yüksek IQ belirtisi olduğuna dair genel bir algı söz konusu ancak bilimsel araştırmalara göre yüksek IQ belirtisi olan davranışlar ve özellikler sizi çok şaşırtacak. Sandığınızdan daha zeki olabilirsiniz!
Yüksek IQ belirtileri

Önemsiz şeyleri unutuyorsanız…

Mükemmel bir hafıza her zaman zeka belirtisi olarak görülmüştür ancak yakın zamanda yapılan araştırmalar unutkanlığın yüksek zeka seviyesini gösterdiğini ortaya çıkarmıştır. Beynimiz önemsiz şeyleri iki sebeple unutur:

Birincisi; yeni durumlara adapte olmamızı kolaylaştırır. İkincisi; önemsiz şeylerden kurtulmak bilgileri özetleyerek büyük resmi görmemizi sağlar. Önemsiz bir şeyi unuttuğunuz için kendinize kızmayın. Belki de beyniniz yeni fikirler için yer açıyordur.

Yüksek IQ belirtileri

Arada sırada küfür ediyorsanız…

Küfür etmek sanılanın aksine zeka seviyenizin düşük olduğu anlamına gelmiyor. Araştırmalar sık sık küfür eden insanların daha geniş kelime haznesine sahip olduğunu gösteriyor. Bu da yüksek IQ göstergesidir.

Yüksek IQ belirtileri

İnsanlara güveniyorsanız…

Akıllı insanların güvensiz oldukları düşünülse de bilim insanları zeki insanların daha çok güvendiğini söylüyor. Bunun sebebi hayatı daha iyi görmeniz olabilir. Araştırmacılar ayrıca insanlara güvenenlerin daha metanetli ve daha sağlıklı olduğunu söylüyor.

Yüksek IQ belirtileri

Kırmızı et sevmiyorsanız…

Yakın zamanda yapılan araştırmalar yüksek IQ’ya sahip kişilerin beyaz et, balık ve sebzeyi kırmızı ete tercih ettiklerini gösteriyor.

Yüksek IQ belirtileri

Fikir üretmek konusunda iyiyseniz…

Zeki insanların yeni şeyler icat etmek konusunda iyi olduğu söylenir. Doğrusu yüksek IQ’ya sahip kişiler alışılmadık şeyler düşünmeye meyillidir ancak onları kullanmazlar. Çünkü bir fikirlerini hayata geçirmeye çalışırken başka fikirler akıllarına gelir, derken 1. madde gerçekleşir.

Yüksek IQ belirtileri

Kediniz varsa…

Bazı araştırmalar kedi sahibi olan insanların daha sakin ve hassas olmalarının yanı sıra daha yüksek IQ’ya sahip olduklarını gösteriyor. Buna karşın köpeği olan insanlar daha aktif ve daha sosyaldir, kurallara uymaya alışkınlardır.

Yüksek IQ belirtileri